Dunlop

Dunlop lastik üretimleri meselesi için dünya çapında oldukça çok yeniliğe öncü olabilmiş, her çeşitli hava koşulunda ürünlerinin maksimum performansı verebilmesi üzerine ciddi Ar-Ge yatırımları yapmakta olan bir lastik üreticisi şekilde karşımıza çıkmaktadır. Motor sporları dalında dünya çapında düzenlenmekte olan aktivitelerde en önemli oyunculara ev sahipliği yapmakta olan Dunlop spor ekibi, firmanın markalaşması ve dünyaca tanınması konusunda çok aşırı büyük bir role ve ciddiyete sahiptir.

Asimetrik sırt deseni tercihi ile farkını ortaya koyan Dunlop, özellikle sıvı temaslı yüzeylerde sağladığı üstün yol tutuşu ve güvenlik imkânı ile ayrım yaratmaktadır. bununla birlikte kesintisiz orta dişlerinin sağladığı stabil, azami hassasiyetteki lastik tepkimesi sağlaması da sunduğu özellikler içinde önemli olanlardandır. Dunlop çeşitli yol tiplerinde başarılı olabildiğini kanıtlamış bir firmadır. öyle ki üretmekte olduğu oto lastik modelleri düz yollarda sunduğu manevra kabiliyetini ve performansı, virajlı yollarda da göstermeyi başarabilmektedir. Dunlop oto lastikleri başka oto lastik firmalarının üretmekte bulunduğu benzer ebatlı lastiklere nazaran yüzde dört ila yüzde sekiz arasında daha geniş bir münasebet yüzeyine sahiptir ki bu sayede yol tutuşunun stabilitesini ve direksiyon hareketlerine verilen tepkilerin daha hızlı olmasını sağlıyorlar.

Hızlı manevraları kuvvetli ve güvenli bir biçimde yapabilmenizi verici, önceliği sürüş güvenliği olan Dunlop lastiklerini birçok firma esas lastik seçimi olarak görmektedir. Dunlop Sp Sport 01 serisi ile üstün performans konusu için adını duyurmakla beraber güvenliğin de ön planda olması sebebi ile araçlarından yüksek hız bekleyen bireyler için bir öncelikli tercih haline gelmiştir. Dunlop Sp Sport Lm 703 ve Dunlop Sport Maxx serileri de bu alanda başarıyı yakalamanın yanı sıra, yenilikçi teknolojileri de barındırabiliyor olmaları itibariyle hızlı vasıta kullanmayı seven insanların gözdeleri haline gelmişlerdir.

Bunun yanı sıra geniş yüzeyleri nedeni ile görsel manada da beğeni toplamakta olan Dunlop oto lastikleri, çok sayıda lüks araçta da güvenli, yüksek performanslı ve görsel başarıyı elde etmekte olan ürünler şekilde tercih ediliyor. yurdumuzda de çok sayıda bayi ve satış ofisine sahip olan Dunlop, özellikle Nissan gibi kuvvetli ve ağır araçlar üretmekte olan kurumlar tarafından öncelikli seçim olarak karşımıza çıkmaktadır.