Fulda

Almanya’da 1900 yılında yeni bir atılım gerçekleşti ve Fulda Lastik şirketi kuruldu. Günümüze dek uzanan Fulda Lastik projesinde imal edilen ürünlerde temel hedef güvenliğin ve en çok performansın tüketiciye sunulabilmesiydi. Oto lastik sektöründe ciddiyeti temsil etmeye yetebilecek, başarı göstergesi anlamında değerlendirilebilecek kadar yüksek bir pazar payı olan  rakamına ulaşabilen Fulda bu payı bilhassa kamyon ve zirai araçlar için üretmekte olduğu büyük oto lastiklere borçludur.

Güvenli bir sürüşün her şeyden daha ciddi olduğunu belirten firma, üretim prensiplerini de bu düşüncesine göre biçimlendirmiştir. Gerek sürat limiti bulunmayan otobanlarda, gerek sert koşullarıyla arazi sürüşlerinde güvenliği sağlayabilmek için oto lastik üretimi yapmakta olan Fulda, performansa da güvenlik kadar önem vermektedir. Fulda yalnızca üretimiyle değil, müşteri memnuniyeti ve ihtiyaçlarına verdiği önemle de dünya çapında tanınmaktadır. 10 binlerce şahıs üstünde her sene yapılan Fulda lastik ihtiyaçları anketleri yardımı ile potansiyel müşteri kitlesinin beklenti ve ihtiyaçlarını inceleyen Fulda, Ar-Ge yatırımları ve idare ekibiyle üretimlerine bu sonuçlara göre yön verme eğilimindedir.

bağımsız kuruluşlarca yapılmakta olan öteki anketlerde ise Fulda lastik üretimi oluşturan firmalar içinde müşteri beklentileri ve düşüncelerine maksimum önem verici, teknolojiyi değerlendirmeyi ve bu haberleri kendi üretim bandına yansıtmayı başarabilen kuruluşlar listesinde ilklere oynamaktadır.

Fulda lastik fiyatlarının uygun olmaları, müşteri güvenliği ve memnuniyetini performansla birleştirebilen alternatifler olmaları bunun gibi özellikleriyle ön plana çıkmakta olan ve ilgi gören bir kuruluş şekilde karşımıza çıkmaktadır. özellikle orta ekonomik düzeydeki kişiler için geniş olmayan maddi imkanların ihtiyaçlar doğrultusunda mantıklı bir biçimde değerlendirilmesi söz konusu olduğunda öncelikli seçenekler arasında yer edinmeyi başaran Fulda, memleketimizde de en iyi tercih edilen alternatifler listesinde yer almaktadır. bilhassa araçları ile seyahat etmeyi seven şahısların güvenlik ve performansı ön plana çıkartan yapısı itibariyle tercih etmekte olduğu Fulda lastikleri, kaliteli ürünlerin de hesaplı fiyatlarla satın alınabileceği konusunda son derece başarılı bir örnektir.