2020 Lexus LS Lastikleri için Dunlop Tercih Edildi

Türkiye’de AKO Grup tarafından dağıtılan Dunlop SP Sport Maxx 050 Lexus markası tarafından orijinal ekipman lastiği olarak seçildi. Yüksek performanslı Dunlop yaz lastiği , orijinal ekipman Lexus LS lastikleri arasında yer alacak.

Lexus LS Lastikleri RunFlat Teknolojisine Sahip Olacak

Orijinal ekipman Lexus LS lastikleri için Dunlop’un runflat teknolojisine sahip yaz lastiği tercih edildi. Dunlop SP Sport Maxx 050 DSST CTT delindikten sonra 80 km hızı aşmamak şartıyla 80 km daha yoluna devam edebiliyor. Yüksek performansa sahip Dunlop yaz lastiği , bu sayede sürücü ve yolcuları yolda kalma riskinden kurtarıyor.

Dunlop SP Sport Maxx 050 Yüksek Performans Sunuyor

Dunlop SP Sport Maxx 050 DSST CTT özellikle konfor ön planda tutularak geliştirildi. Bu sayede yol tutuşu ile sürüş konforu dengesi sağlıyor. Orijinal ekipman Lexus LS lastikleri arasında yer alan Dunlop yaz lastiği , markanın amiral gemisi için rafine bir sürüş performansı sunuyor.

Dunlop SP Sport Maxx 050 DSST CTT Teknolojisi Nedir?

Run flat teknolojisine sahip lastikler , delindiklerinde ve havasız kaldığında dahi belirli bir hızı geçmemek şartıyla bir süre daha ilerleyebiliyor. Run flat lastikler, genel olarak delindikten sonra 80 km /s hızı geçmeden 80 km daha yola devam edebiliyor. Dunlop, bu hız ve mesafenin araçtan araca değişkenlik gösterebileceğini söylüyor. Run Flat teknolojisine sahip Dunlop lastikler ise DSST (Dunlop Self Supporting Technology) veya ROF (RunOnFlat) kısaltmaları ile sunuluyor. Lexus LS lastikleri olarak tercih edilen run flat Dunlop yaz lastiği deseni, bu özelliği sayesinde; yedek lastiğe olan ihtiyacı da ortadan kaldırarak araç ağırlığını azaltıyor. Dunlop SP Sport Maxx 050 DSST CTT’nin isminde yer alan CTT ifadesi ise Combined Tyre Technology ifadesinin kısaltması. Bu teknoloji, lastik ağırlığının azaltılmasını ve sürüşün daha yumuşak olmasını sağlıyor.