2020 SEMA Show İptal Edildi

2020’de gerçekleşmesi planlanan hemen hemen tüm otomotiv fuarı etkinlikleri iptal edildi veya ziyaretçi kabul etmedi. Buna rağmen SEMA, önlemler kapsamında fuarın açılabileceğini düşünüyordu. Ancak geçtiğimiz gün yapılan açıklamada SEMA Show fuarının iptal edildiği; planlanan tarih olan 3-6 Kasım arasında Las Vegas’daki fuar alanının boş olacağı belirtildi.

SEMA Show Geçtiğimiz Yıl 161 Bin Kişiyi Ağırladı

SEMA Show etkinliğinin iptal edilmesi sürpriz olmadı. Roger Penske dahi 300.000’den fazla hayranı olan Indianapolis 500’de izleyicilerin olmayacağını duyurmuştu. Bunun yanı sıra; Formula 1 etkinlikleri de seyircisiz devam ediyor. İptal edilen SEMA Show ise geçtiğimiz yıl 161.000 ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştı. Daha önce diğer önemli otomotiv fuarı etkinliklerinin ertelendiği de duyurulmuştu. Autopromotec , 2022’ye ertelendi; Automechanika İstanbul ise 2021’de kapılarını ziyaretçilere açacak.

SEMA Show 2021’de Gerçekleşecek

SEMA başkanı ve CEO’su Chris Kersting: “ SEMA Show , otomotiv özel ekipman pazarındaki işletmeleri ilerletmek için üreticiler ve alıcılar arasında bağlantı kurmak, yeni ürünleri tanıtmak ve yeni trendleri keşfetmek için en iyi fırsatı sunmayı taahhüt ediyor. Sektörün her yıl SEMA Show’a kattığı ruhu, yenilikleri ve sıkı çalışmalarını takdir ediyoruz. Mevcut durum, Kasım ayında gösteriye ev sahipliği yapmamızı engelliyor olsa da 2021’de herkesi bir başka olağanüstü etkinlik için bir araya getirmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Otomotiv fuarı yetkilileri, stant sergi ücretleri ve katılımcı kayıtları için tam para iadesi yapacaklarını doğruladı.

Sanal Otomotiv Fuarı Gerçekleşebilir

SEMA Show yetkilileri, sanal bir ticaret fuarına ilgi duyulduğunu açıkladı ancak böyle bir etkinliğin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği doğrulanmadı. 2020’de birçok otomobil üreticisi, tanıtımlarını bu şekilde gerçekleştirdi. 2021 Ford Bronco’nun tanıtımı ise televizyon yayını ile yapıldı. Daha önce SEMA, otomotiv fuarı etkinliğini sosyal mesafe ve maske kuralları çerçevesinde gerçekleştirmeyi planlamıştı. Ancak; 5 Ağustos Çarşamba günü yapılan açıklamaya göre bunun mümkün olmadığı görülebiliyor.