Dunlop Kış Lastikleri

Dunlop kış lastiği hakkında düşünülen veya söylenen, pek çok şey gerçeği yansıtmadığı gibi kullanıcıları da yanıltmaktadır. Sanıldığı gibi kış lastiklerini illaki karlı veya buzlu yolda kullanmak zorunlu değildir. Hava ısısı 7 derecenin altına düştüğü anda kullanılmalıdır. Kış lastiklerinin sadece çeker akslarda kullanılması doğru değildir. Dunlop kış lastikleri ileri teknolojiler kullanılarak üretilmektedir. Lastiği kauçuk karışımı oldukça farklı bileşenler kullanılarak üretildiği için maksimum seviyede yol tutuş performansı elde edersiniz. Viraj hakimiyeti, üstün yol tutu, kısa fren mesafesi ve konfor Dunlop’un tüm lastiklerinde öne çıkan özelliklerdir.

Dunlop kış lastikeri  her koşulda yüksek performans sağladığı için bir çok araç üreticisi tarafından orijinal ekipman lastiği olarak kullanılmaktadır. Bunlar başlıca bilenen yanlışlardı. Aracınızda kış aylarında Dunlop kış lastiği kullanmanız sayesinde yakıt tüketimini düşürebilirsiniz tabi ki bunu sağlayabilmeniz için dikkat etmeniz gereken durumlar söz konusudur.

  • Birinci olarak, yeni modern araçlarda motoru ısıtmaya çalışmayın, buna gerek yoktur. Ayrıca ani ve hızlı kalkmamaya çalışın.
  • Kış aylarında 90 km/h üzerine çıkmamaya çalışın. Güvenliğiniz ve yakıt tasarrufu için bu gereklidir.
  • Trafikte yavaş hareket edin ve yavaş hızlanın ani kalkışlar yapmayın.
  • Kış aylarında bagajınızı mümkün olduğunca boş tutun bu şekilde aracın üzerindeki ağırlığı azaltmış olur ve gereksiz yere aracınızı zorlamamış olursunuz.

Aracınızın yakıt tasarrufu yapabilmesi için kışın Dunlop kış lastiği kullanımı çok önemlidir. Mevsimlere göre lastik kullanıldığında yakıt tüketiminiz %5 ile %10 arasında tasarruf sağlar. Araçlara kış lastiği ile kışın bakım yapılır gibi ilgilenilmelidir. Kış lastiği sürücünün cebini de rahatlatır, konforunu da kesintisiz sürdürür. Dunlop kış lastiği fiyatlarına da takılmamak gerekir. Piyasadaki en uygun fiyatları sizlere sunmaya çalışan Dunlop on yıl kadar kullanabileceğiniz Dunlop kış lastiklerini sunar. Elbette bu lastikleri saklama koşulları da ömrünün uzaması için odlukça gereklidir. Dunlop kış lastiklerini jantlarıyla birlikte karanlık nemli ve rutubetli olmayan ortamlarda temizlenerek saklanması gerekir.