Dunlop Lastik Desenleri Hangi Yenilikleri Sunuyor?

Dunlop Lastikleri , 130 yılı aşkın tecrübesi ile lastik üretimi yapmaya devam ederken her geçen yıl lastik teknolojisini yeniliyor. Sürüş koşullarına en uygun lastikleri tasarlarken; lastik desenleri de gelişen teknoloji ve bilgi birikimi ile farklılık gösteriyor. Dunlop lastiklerinde sık kullanılan asimetrik lastik desenleri ile önemli bir yenilik sunuluyor. Asimetrik tasarıma sahip lastiklerin aracın iç ve dış kısmında kalan kısımları, birbirinden farklı tasarlanıyor. Asimetrik lastik desenleri , ıslak ve kuru zeminlerde yol tutuşunu yükseltirken suda kızaklamaya karşı direnci de arttırıyor. Asimetrik lastik tasarımı , aynı zamanda direksiyon hâkimiyetini ve viraj performansını da yükseltiyor.

Zeminle Yüksek Temasa Sahip Lastik Desenleri

Yeni nesil Dunlop lastikleri, lastiğine badına ve türüne bağlı olarak % 4-8 daha geniş temas yüzeyiyle daha düz bir lastik profiline sahiptir. Bu tür bir lastik tasarımı , daha fazla denge sunmakta ve lastiklerin direksiyona hızlı ve hassas bir şekilde tepki vermesini sağlamaktadır. Artan stabilite ile bu lastik desenleri , düzensiz aşınmaya karşı da direnç sağlamaktadır. Kuru zeminde yüksek yol tutuşu sağlayan bu lastikler, virajlarda üstün performans sergilemektedir.

Suda Kızaklamaya Dirençli Dunlop Lastik Desenleri

Twin Hydro Paddle tasarımına sahip Dunlop lastik tasarımı teknolojisi , suyun adet türbin-benzeri bir sistem ile hızlı bir şekilde tahliye edilmesini sağlamaktadır. Bu sayede suda kızaklamaya karşı direnç ve ıslak zeminlerde güvenlik önemli ölçüde artmaktadır.

Dunlop Çok Yönlü Lastik Tasarımı Sunuyor

Kış aylarında sürüş koşulları, tek bir yolculukta bile büyük ölçüde değişebiliyor. Sürücülerin soğuk ve kuru hava koşullarında ya da kar veya sulu karla kaplı zeminlerde sürüş gerçekleştirmesi gerekebiliyor. Bu nedenle Dunlop kış lastik desenleri tasarlanırken; farklı şekillerdeki oluklar ile farklı zeminler için uygun performans sunuyor. Bu lastik desenleri , kış aylarının zorlu koşulları ile başa çıkmayı sağlıyor.