Dunlop Motor Sporları Şampiyonlarını Destekliyor

Nick Percat, bu hafta sonu Sydney Motorsport Park’ta Dunlop ile başarısını tekrarlamak istiyor. Son motor sporları yarış galibi olan Melbourne merkezli Brad Jones Racing sürücüsü, Sydney devresindeki ikinci turda # 8 Holden’deki Sarı ve Siyah Dunlop aracı ile bir kez daha pistte olacak. Percat, özellikle Dunlop’un desteği ile Sydney Motorsport Park içerisinde tekrar yarıştığım için heyecanlı olduğunu söylüyor.

Motor Sporları için Strateji Önem Taşıyor

Percat: “İyi bir sonuçtan sonra geri dönme motor sporları için her zaman güzeldir ancak bu doğrudan doğru adımları atacağımız anlamına gelmez. Çok çalışmalı, kurulum ve stratejiyi doğru yaptığımızdan emin olmalıyız. Kullanılacak sert ve yumuşak bileşikli lastikler ile birlikte; bu hafta sonu oldukça zorlu geçecek.”

Gece Motor Sporları Yarışları Heyecan Taşıyor

Albury merkezli ekip için bir tekrar olmayacak; gece yarışına eklenen yeni unsurlar; yumuşak ve sert bileşiğe sahip lastikler bulunacak. Percat: “Gece yarışı çok eğlenceli olacak; Sydney Motorsport Park yarışları ile tekrar gece mücadele etmek için sabırsızlanıyorum. Motor sporları alanında araçları gece sürmek ışık altında çok hızlı hissettiriyor ve aynı zamanda araç dengesini de çok değiştiriyor; bu yüzden kurulumu doğru yapmamız gerekecek.”

Sydney Motorsport Park Heyecana Ev Sahipliği Yapıyor

Birçok Melbourne merkezli ekip ve sürücü gibi, bu hafta sonları etkinliği için hazırlık, Melbourne’un yakın zamanda karantinaya alınması ve Victoria sınırının kapatılması ile kaotik hâle geldi. Percat aceleyle Melbourne’daki evini toplayarak  takım arkadaşı Macauley Jones’un Albury’deki ikametgahına taşındı. Percat, son yarış toplantısından bu yana Albury’ye taşındığını açıkladı. Bu haftasonu; iki günlük Supercars yarışları ile Super2 ve Super3 tek destek kategorisi ile birleştirildi. Yarışlar, Cumartesi günü saat 10: 15’te başlayacak. Sydney Motorsport Park , en heyecanlı yarışlara ev sahipliği yapacak.