HİDROMEK Türkiye’de 3 Ürün Grubunda Lider

Türkiye pazarı içerisinde lider olan HİDROMEK, küresel iş makineleri sektörüne yön tayin eden en büyük 50 üretici arasında bulunuyor. Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği’nin açıkladığı veriler Hidromek’in 2018’de kazıcı, yükleyici, hidrolik ekskavatör ve motor greyder ürün grupları içerisinde en fazla yurtiçi satışı gerçekleştirdiğini gösteriyor. 2017’de pazara sunduğu motor greyder ürün segmentinde ilk kez liderlik elde eden HİDROMEK, kazıcı yükleyicide 10 senedir, paletli ekskavatörde ise 7 senedir liderliğini sürdürüyor.

HİDROMEK Yerli Ürün Çeşitliliğini Arttırıyor

HİDROMEK Genel Müdürü Ahmet Bozkurt, Türkiye iş makineleri sektörüne değer katmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti. Nitelikli iş gücü kaynağının en başta müşteriler gelmek üzere bütün paydaşların duyduğu güvenle bu başarıyı daha uzun yıllar devam ettirmeyi amaçladıklarını söyleyen Bozkurt, önceliğin üretim teknolojileri, Ar-Ge ekibi ve yenilikçi tasarımlarla müşterilerin ihtiyaçlarına çözüm üretmek olduğunu belirtti.   Bozkurt, Ankara’daki HİDROMEK Üretim Üssü’nde, önceleri ithal edilen şanzıman, aks ve hidrolik redüktör gibi ana ürünleri büyük ölçüde üretmeye başladıklarını söylerken ürünlerini geliştirmeye devam ettiklerini de söyledi. Bozkurt, bu sayede yerli ürün çeşitliliğinin arttığını ve ülkeye katma değer ve istihdam alanı kazandırdıklarını söyledi.

HİDROMEK Ar-Ge ve İnovasyona Önem Veriyor

2018’de 40. kuruluş yılını kutlayan HİDROMEK’in tesislerinin 1’i İzmir’de 4’ü Ankara’da, bir tanesi de Tayland’da bulunuyor. Yılda 10 bin adet üretim yapan HİDROMEK’in bünyesinde yaklaşık 2 bin kişi çalışıyor. Üretiminin her etabında Ar-Ge, tasarım, teknoloji ve inovasyonla birlikte hareket eden HİDROMEK Tasarım Stüdyo ile yenilikçi dizaynı olan iş makineleri iç ve dış pazarda ön plana çıkartılıyor.

İMDER: 2018’in Pazar Lideri HİDROMEK

İş makineleri sektörünün gelişimi ile ilgili İMDER, her yıl veriler ortaya koyuyor. Geçtiğimiz günlerde 2018’e ait verileri açıklayan İMDER; HİDROMEK’in yurt içinde pazar lideri olduğunu gösterdi. HİDROMEK, 2018’de 3 ürün grubunun satışı alanında lider oldu. HİDROMEK, kazıcı yükleyici ürün grubunda dört tekeri eşit, ön tekeri küçük ve mini kazıcı yükleyici olmak üzere 3 alt grup içerisinde ürünlere sahip. HİDROMEK kazıcı yükleyicileri; 40 yıllık üretim deneyimi ve müşteri beklentileri çerçevesinde tasarlanarak sağlamlık, düşük yakıt tüketimi, yüksek performans ve konfor özellikleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. HİDROMEK’in paletli ekskavatörleri ise 14 tondan 51 tona dek bir çalışma ağırlığı sunuyor.

HİDROMEK Tasarım Ödüllerine Sahip

IF Design ve Good Design benzeri pek çok prestijli tasarım ödülüne sahip olan GEN Serisi paletli ekskavatörleri, HİDROMEK mühendisleri tarafından farklı yapılandırmalarla çeşitli çalışma koşullarına uyacak biçimde, makine sahiplerinin ve operatörlerinin ihtiyaçlarına uygun olarak geliştiriliyor. HİDROMEK’in pek çok tasarım ödülü kazanmasını sağlayan motor greyder; tesviye, kazıma, şev kesme, hendek açma ve karla mücadele gibi birçok iş kolu için tercih edilen bir ürün.