Oto Lastikler ve Jantlar

Oto Jant ve Lastik Kampanyaları; Kullandığınız lastiklerde bir sıkıntı bulunmasa dahi ve yıprandığına dair fiziksel bir yara taşımasa da üretim tarihinden 5 beş sene sonraya kadar tam anlamıyla sıhhatli kalmaktadır. Bunu açıklayan lastik uzmanlarına göre bir tüm oto lastikler 5 beş yılda bir değiştirilmeli. En doğru ve rahat bir sürüş için lazım olan bu değişim işlemi lastik fırsatları yardımıyla çok fazla daha basit ve hesaplı bir biçimde yapmak mümkündür. Buna benzer kampanyaları izleyerek istediğiniz özellikteki ve istediğiniz marka oto lastikleri satın alabilme şansına sahip olursunuz. Lastik kampanyaları sayesinde her türlü ve her marka lastiğin ayrıcalıklı mevsimlerde dahil olduğu kampanyalardan internet aracılığı ile daha basit haberdar olunabilmektedir. Sizin lastikleriniz 5 beş seneyi aştıysa lastik kampanyaları ile lastiğinizi bir an önce yenileri ile değiştirin.

Oto lastikler aracın yol ile temasını sağlar, motor gücünü yola aktarır, yol tutuşunu belirler. Yüzeye gerektiği kadar tutunmayan araç lastikleri olması gereken sürüşü engellerken azaltarak kazaya da neden olabilmektedir. Lastik kampanyaları ile istediğiniz yol tutuş durumuna sahip lastiği taktırabilirsiniz. Kampanyalı oto lastiği alırken arzuladığınız ve size en doğru bir sürüş imkanı tanıyacak özellikleri taşıyıp taşımadığına dikkat edin. Zira internet aracılığı ile lastikleri incelerseniz tüm niteliklerini en ufak noktasına kadar değerlendirme kolaylığına sahip olabilirsiniz. Geriye kalan önemli konu en doğru oto lastiğin alımında bilinmesi gerekenler ve dikkat edilmesi gereken noktalar. Umumi olarak, lastik tercihi yaparken kullandığınız aracın müstahsil firması sebebi ile tavsiye edilmiş olan ebatı aşmamanız ilk mühim mevzudur. İkinci şekilde, yukarıda da bahsedildiği bu gibi bir lastiğin üretim ve son kullanım süresi önem taşımaktadır. Bu yüzden sonradan pişman olunmaması için alacağınız lastiklerin yanak kısmının üzerine yazılmış imal tarihini kontrol etmenizde fayda vardır. Sağlıklı bir kullanım için lastiklerin yaş yüzeyler üzerinde ne kadar sürede durabildiği aşırı ciddi bir şeydir. Bu nedenden mali durumunuz çerçevesinde en yüksek hızda durabilme özelliğine sahip oto lastiği satın almalısınız. Bu durum çekiş gücü şekilde tanımlanmaktadır ve AA, A, B olmak üzere üç 3 değer ile adlandırılır. AA En yüksen çekiş değeridir. Lastik kampanyaları bitmeden kampanyalardan faydalanmanızı tavsiye eder.

Jant satın alırken nelere dikkat etmek önemlidir? Öncelikle hafif alaşımlı alüminyum jantların aplikasyon uygunluk tablosuna bakarak incelemek otonuza uygun olup olmadığını kontrol edin ve kullandığınız lastiklere uygunluğuna da dikkat edilmesi lazımdır. Otomobiliniz için önerilmekte olan teknik değerlerden değişik şekilde alım yapmamanız sizin faydanıza olacaktır. Hafif alaşımlı alüminyum jantların yanlış montaj yapılması sonucu otonuzun ulaşabileceği en yüksek hız, fren mesafesi, ön düzen ayarı, yakıt sarfiyatı vb. değerler için fena yönde etkiler oluşur. Bundan dolayı bir jant satın alırken, her zaman taşıtınızın teknik servisinden teknik şekilde bilgi ve destek talep etmenizi tavsiye ediyoruz. Jant kullanımında jantınızın temizliği mühim bir şeydir. Suyla ve deterjan olmadan yumuşak bir fırça sünger ile alüminyum alaşımlı jantları temizlemek en doğrusudur. Neden sadece su deriz? Sebebi ise metal veya solvent muhteviyatlı temizlik maddeleri ve aşındırıcılar alüminyum alaşımlı jantların yüzeyindeki boyaya ve cilasına zarar verir. Jantlarınızı katı maddelerin darbelerinden sakınmalısınız ayrıca vasıtanızı park ederken kaldırım kenarına ve ya keskin kenarlı yerlere sürttürmemeye dikkat ediniz. Jant üzerinde herhangi bir kaynak, talaş kaldırma, boyama, bijon yeri, somun yuvası yada göbek deliği büyütme, eksen kaydırma doğrultma vb. uygulamaları yapmamalısınız. Jantlar üretici kurumlar sebebi ile trafik için izin verilmiş hava şartlarında ve araçların üretildiği şirketlerin aks ağırlığına göre kontrol edilip satışa çıkarılır. Zorlu yol şartlarında ve çok aşırı yüklenmelerden kaynaklı olarak otomobilinizin jantlarının zarar görebileceğini aklınızdan çıkarmayın.

Run on flat ve kuvvetlendirilmiş yanaklara sahip lastiklerin jantları darbeler için daha dayanıklı bir hale getirilerek imal edilmektedir. Web sitemizde 2013 yılının en moda jantlarını inceleyerek otomobiliniz için uygun olup olmadığını inceleyebilirsiniz. Satın almak istediğiniz takdirde ucuz fiyatlar ve kaliteli markaların satış politikasından yola çıkarak hizmet veriyoruz. Her türlü alüminyum alaşımlı hafif jant çeşidi web sitemizde var olup ithal, yerli, yabancı, çelik jantlar, krom jantlar vb bulunan geniş ürün gamımız dan aracınız için en müsait olanını taktırabilirsiniz.