Ucuz Lastik Fiyatları

Araç sahibi olan hemen herkes aracından ekstra performans almayı çok ister. Bunun için araçların motorlarıyla oynanır, ekstra donanımlar eklenir veya daha farklı birçok şey yapılır. Ama nedense kimse aracının lastiğine dikkat etmez. Oysaki aracınızın performansı artsın diye yaptığınız onca şeyi yola aktaran parçalar lastikleridir. Bu nedenle aracınızın lastiklerini alırken çok dikkat etmelisiniz. Öncelikle kalitesiz ve ucuz lastik almaktan kaçınmalısınız. Daha sonra ise aracınızın özelliklerini iyi bilip ona göre lastik tercihinizi yapmalısınız.

Aracınızın özelliklerini tam olarak bilmiyorsanız üretici firmanız ila irtibata geçerek sorabilir ya da yetkili lastik satıcılarından öğrenebilirsiniz. Aracınızın özelliklerini bilip ona göre lastik almanın birçok faydası vardır. Aracınızla uyumlu olan bir lastik aldığınız zaman aracınızdan alacağınız performans artacak, yakıt tüketiminiz azalacak ve aracınızın yol tutuşu daha fazla olacaktır. Sadece bu gibi faydalara bakarak bile aracınızla uyumlu lastik almayı tercih edebilirsiniz. Fazla masraflı olmasın diye alacağınız ucuz lastik yüzünden bu gibi yararlardan faydalanamayacak ve zararınız daha fazla olacaktır. Ayrıca aracınızı kullandığınız yolda lastik için önelidir. Örneğin, aracınızı şehir içinde kullanıyorsanız ona uygun lastik, şehir dışından kullanıyorsanız ona göre lastik, hem şehir içi hem de şehir dışında kullanıyorsanız da ona göre lastik almalısınız. Bu sayede aracınızın lastikleri çabuk yıpranmayacak ve uzun süre kullanabileceksiniz. Eğer bu yollarda kullanmak için kalitesiz ve ucuz lastik alırsanız, aracınızın lastikleri hemen yıpranacak ve işlevini yerine getiremeyecektir. Bunun sonucunda da aracınız çok ciddi hasarlar alabilir ya da kaza yapabilirsiniz. Bu nedenle hesaplı diye aldanıp ucuz Lastik alınmamalıdır. Hesaplı lastik demen kaliteli ama bütçenize uygun lastik demekken, ucuz lastik ise ucuz ama kalitesiz lastik demektir.

Kalitesiz lastik demekse birçok dezavantaj demektir. Örneğin Kaliteli bir lastik kullanırken ani bir frende aracınız 100 m de durabiliyor ise kalitesiz ve ucuz Lastik ile aynı hızla giderken ani bir frende aracınız 120 m gibi daha büyük bir mesafede duracaktır. Aradaki 20 m lik fark ise bazen ölüm ile yaşam arasın belirleyici olabilmektedir. Bu nedenle kalitesiz lastik almaktan kaçınmalısınız. Ucuz lastik fiyatlarını sitemizden inceleyebilirsiniz. Ayrıca dönemsel olarak düzenlediğimiz lastik kampanyalarından faydalanmak için mutlaka web sitemize üye olunuz. Online olarak vereceğiniz tüm siparişleriniz ücret siz olarak kargo ile adresinize gönderilecektir.