Venter Motosiklet Yarışları Tecrübesini Anlattı

Profesyonel motosiklet yarışçısı AJ Venter’n hayatı pistlerde geçiyor. 32 yaşındaki Venter, dört yaşında sürmeye başladığı motosikletlerden o günden bu yana ayrı kalmadı. Motosiklet yarışları , Venter ailesi için adet bir gelenek. AJ Venter; babası, amcası ve büyükbabasının da motosiklet yarışçısı olduğunu söylüyor. Tecrübeli sürücü, marka elçisi olarak dünya çapında Dunlop motosiklet lastikleri ile yarışıyor.

Venter Motosiklet Yarışları ve Eğitimlerde Yer Alıyor

Allann-Jon Venter, karantinadan öne 23 puan ile SA 2020 Monocle Superbike Serisi şampiyonasına liderlik ediyordu. Venter, son yerel etkinlikte 6 kategoriden 4’ünde kazananların Dunlop motosiklet lastikleri ile yarıştığını söylüyor. 3 yıldır Dunlop ile çalışan Venter, yalnızca motosiklet yarışları ile ilgilenmiyor; bunun yanında motosiklet atölyelerinde ve sürücülük akademisinde eğitim veriyor.

Dunlop En Tehlikeli Motosiklet Yarışları için Sponsor Oluyor

Allann-Jon Venter, Dunlop motosiklet lastikleri ile dünyanın en tehlikeli yarışlarında boy gösteriyor. Bu motosiklet yarışları arasında Man Adası TT ve Hong Kong Macau Grand Prix de yer alıyor. Venter, bu etkinliklerde kimi zaman 300 km/s hıza ulaşıldığını belirtiyor. Bu koşullarda yoldan çıkmamak ve güvenli bir şekilde ilerlemek için lastikler büyük önem taşıyor. Venter, aynı zamanda Dunlop motosiklet lastikleri için test sürücüsü olarak da çalışıyor. Tecrübeli pilot, bu sayede; müşteriler için gerekli olan teknik bilgiler ile ilgili ilk deneyime sahip olduğunu belirtiyor.

Venter Dunlop Motosiklet Lastikleri ile Mücadeleye Devam Ediyor

Venter, hayatın ve yarışların üstesinden gelmek için zihnini koymaya istekliysen her şeyin mümkün olduğuna inandığını söylüyor. Venter, genel olarak pistler için özel üretilmiş araçlar ile yarışıyor ve mevcut motosiklet yarışları kapsamında Suzuki GSXR1000 ile mücadeleye devam ediyor. Çocukluğundan bu yana tek bildiğinin yarış motosikletleri olduğunu belirten Venter, şu anda D213 Dunlop motosiklet lastikleri ile yarışıyor. Venter, son olarak; gençlere bir yarışçı olmak için hayallerinin peşinden koşmaktan korkmamaları gerektiğini söylüyor.