Yaşantımızı kolay kılmak adına arabalar iyi yardımcımızdır

Yaşantımızı kolay kılmak adına araçlar en büyük yardımcımızdır. Bazılarımız zevk için bazılarımız da ihtiyaç duyduğumuz için araba satın alırız. Model model, çeşit çeşit arabalar herkesi cezbeder. Her sene yepyeni modeller üretilir. Araba tutkunu bireyler araba fuarlarını, hiç kaçırmaz. çıkan her yeni modeli takip ederler.

Araba ayrıca bitmek bilmeyen masraf açar kişiye. hiçbir masrafı olmasa bile, kaskosu, sigortası, trafik sigortası derken her yıl insana bir sürü masraf açar. Hele bir de kışın ve yazın buna lastik eklenince masraflar daha da fazla katlanıyor. Kışlık lastik almak gerekiyor. Yazlık lastik almak da koşul olduğu için, kazancımızın çoğunu arabaya harcamış oluyoruz. Hele bir de arabamız ufak tefek masraf çıkarttı mı o zaman işler daha da karmaşık bir hale giriyor. Evin erkekleri neredeyse her hafta sonunu tamircide geçiriyorlar. nedeniyse en fazla harcamayı arabamıza yapıyoruz. Araba en büyük ihtiyaçlarımızdan bir tanesi. Ayağımızı yerden kesiyor. istediğimiz yere pratik olarak gidebiliyoruz. Otobüs, minibüs bekleme derdimiz olmuyor. Gideceğimiz yere en kısa sürede gidebiliyoruz. özellikle çocuklu ailelerde araba her şeyden evvela geliyor. çocuklarımızın rahatını düşündüğümüz için, ilk fırsatta bütün şartları zorlayıp, bütçemize göre bir araba satın alıyoruz. Eskiden maddi imkanların yetersiz olması nedeniyle aileler gidecekleri yerlere çocuklarıyla otobüs yahut dolmuşlarla giderlerdi. bilhassa bayramlarda aileler ve çocuklarını yol kenarlarında vasıta beklerken görürdük. şimdi ise kişiler ne yapıp yapıp her zaman bir vasıta sahibi oluyorlar.

Borç ödemesi yapmak pahasına da olsa her zaman her aile ayağını yerden kesecek bir araba satın almaktadır. Bu yüzden de büyük vilayetlerde trafik yoğunluğu yoğun şekilde fazla yaşanıyor. nerdeyse her insanın arabası olduğu için. yapıcak bir şey yok tabiî ki. rahat etmek istiyorsak her rahatlığın bir ücretinin de var olduğunu akılda tutmak gerekir.